Coachella Festival, april 2010

 

 

maandag 28 februari 2005

Weblog awards zijn de online variant van het WK Korfbal

Afgelopen zaterdag vond de uitreiking plaats van de Dutch Bloggies, het jaarlijkse prijzenfestival voor Nederlandse weblogs. Van nature hebben de Dutch Bloggies een hoog WK-korfbal gehalte, gezellig maar niet echt belangrijk, en juist dan is het leuker wanneer je wint dan verliest. Quotelog won in de categorie beste bedrijfsweblog, hetgeen mij onverwacht veel genoegen verschafte. Twee jaar geleden ontwikkelde ik dit weblog samen met Tonie van Ringelensteijn voor Quote, waarna het met Martijn de Waal, Martijn de Keizer, Arjan Dasselaar, Marleen Zachte, Godfried de Vries en Edwin den Boer werd uitgebouwd tot een soepel draaiend virtueel team dat net zo dapper blaft en bijt als het bijbehorende blaadje.

Tijdens mijn warrige praatje schoot me te binnen dat de bijeenkomst deed denken aan mijn eerste congres, deze week tien jaar geleden. In een vol Spant in Bussum was iedereen ervan overtuigd dat internet een belangrijk medium zou worden, maar hoe er met name commercieel mee moest worden omgegaan was een open vraag. Online blijkt terug te vinden wat er toen, duidelijk beter voorbereid, voor tekst uitkwam: Bij het gebruik van nieuwe media gaat het volgens Frackers achtereenvolgens om in volgorde van afnemende belangrijkheid communicatie, amusement, transacties c.q. spelletjes en informatie. Internet-aanbieders moeten zich daarom richten op het creeren van gemeenschappen, en niet van doelgroepen met gemeenschappelijke kenmerken. ,,Het gaat om gemeenschappen op basis van interesses en/of overtuigingen". Grappig, want dat is precies wat weblogs tien jaar later blijken te doen. En of daar nou hele nieuwe bedrijven uit ontstaan is van secundair belang.

Zoals het congres in het Spant het einde van het begin van internet in Nederland markeerde, zegt mijn gevoel nu dat de bijeenkomst van afgelopen zaterdag het einde van het begin voor weblogs was. Vanaf dit jaar zal de weblogontwikkeling echt exploderen. Over tien jaar hoop ik weer terug te kunnen komen op deze voorspelling, hopelijk opnieuw met zoveel plezier terugkijkend op de achterliggende jaren.

maandag 28 februari 2005 - 4:22 uur | rubriek: Media


« 

Podcast met Arthur van Hoff   UPC, KPN en Versatel doen geen triple play, maar single play

 »


Zijn weblogs niet eerder een gevolg van de menselijke narcistische cq exhibitionistische aard? Past keurig in het rijtje talkradio > (geocities) homepages > egroups > webloggen. Schop daarbij (ongefundeerd) aan tegen alles aan wat los en vast zit en je bent klaar. Van de bekendste weblog kan ik niet zeggen dat ik dezelfde overtuigingen/interesses heb als de makers, daarentegen vind ik het fantastisch om alle, kattekwaadachtige, berichtgeving te aanschouwen.

Willem (ip:62.163.28.122) 1 maart 2005 - 12:59 uur


Als je graag een prijs wint samen met kotslog Geenstijl, met dank aan de bleekneusjes van Nederland, dan feliciteer ik je van harte. Maar als ik jou was zou ik het maar niet van de daken schreeuwen!

pseudo (ip:80.60.255.102) 1 maart 2005 - 20:56 uur


Niet gewonnen, Pseudo? ;-)

Michiel Frackers (ip:82.93.48.40) 2 maart 2005 - 2:59 uur


Net als veel andere kanalen (internet zoals we ooit kenden) zullen weblogs ook snel volwassen worden.
Er zijn gelukkih ook nuttige weblog als marketingfacts en het gloednieuwe creativefacts.

Michiel veel succes en ik zie die skyscraper wel verschijnen :-)

CF (ip:62.166.78.87) 5 maart 2005 - 12:41 uur


Niet gewonnen, nee.

Ik geloof best dat veel meer mensen weblogs zullen gaan bijhouden. Het heeft een dagboekfunctie en een bewezen PR-functie voor bedrijven. Maar of het commercieel iets oplevert? En of dit het 'einde van het begin' van het webloggen is? Naaaaah.

Denk eens na. Het maken van artikelen voor een *goede* weblog, anders dan de populaire linkdumps, vereist een hoop research en tijd. Bedrijven zullen niet heel geneigd zijn om hun dure werknemers wat te laten webloggen in werktijd voor het grote publiek. En puur positieve PR-logs zijn toch gewoon niet interessant.

Blijft over de studenten, de werklozen en de arbeidsongeschikten, zonder drukke baan maar met veel tijd. Hebben die iets echt boeiends te melden op een weblog? Ik zie het zelden. De enige weblogs die journalistiek een deuk in een pakje boter kunnen slaan zijn groepslogs als GeenStijl en Sargasso. En, mark my words, die zullen opgaan in de nu al bestaande journalistiek.

Stonehead (ip:212.61.74.130) 9 maart 2005 - 14:27 uur


Er zal ook bestaande journalistiek opgaan in online formats Stonehead. Niet nu, maar over enkele jaren.
Al heb jij daar een -stonehead- hard hoofd in :-)

CF (ip:62.166.78.87) 19 maart 2005 - 23:38 uur


Reageer




Gegevens bewaren?