woensdag 14 juni 2006
Spyker goes Web 2.0 en lanceert Spykerlog
Nulla tenaci invia est via. Voor de volhouder is geen weg onbegaanbaar. Dat is het motto van
Spyker, de exclusieve autofabrikant die sinds vandaag met
Spykerlog en een
eigen sms-dienst de grote schare fans voorziet van actuele informatie over Spyker.
Dit weekend staat de legendarische 24 uur van Le Mans op het programma, waaraan Spyker voor het eerst deelneemt met twee auto's. De nieuwsvoorziening is daarom deze week vrijwel volledig gericht op het evenement in Frankrijk met ruim 200.000 toeschouwers. Maar de bedoeling van het Spykerlog en de sms-dienst is om het hele jaar door actuele informatie over Spyker en het raceteam, Spyker Squadron, te verspreiden. Het nieuwsaanbod kan varieren van aankondigingen van nieuwe modellen tot links naar internationale tests, nieuws over de verrichtingen van het raceteam en meet & greets met de coureurs enz. Er wordt veel gebruik gemaakt van
exclusief videomateriaal. Kern is dat Spyker probeert een band op te bouwen met haar fans via de media die fanatiek worden gebruikt door deze autofans: internet en mobiele telefonie.
Dit project werd uitgevoerd door
Small Media Group, een bedrijf van uw blogger van dienst, in nauwe samenwerking met
Glomobi, wereldwijd marktleider op het gebied van mobiele diensten. Design is van
Impressive Arts en de implementatie en beheer wordt verricht door
Qint. De redactie zal worden gevoerd door de bekende autojournalist Arjan van der Knaap.
Het zal interessant zijn om te volgen hoeveel andere topmerken in samenwerking met specialisten de komende jaren eigen weblogs en mobiele diensten zullen aanbieden. Op dit moment is Spyker zeker één van de voorlopers, maar als één van de eersten beginnen is op internet zelden een garantie op succes gebleken. Het succes zal afhangen van de toewijding en focus van de betrokkenen op de lange termijn.
woensdag 14 juni 2006 - 3:01 uur | rubriek: Media
Leuk idee dat Spijkerlog. Vormgeving vind ik niet helemaal overeenkomen met de exclusiviteit van het merk Spijker. En waarom is het log niet in het Engels? Bedoel de doelgroep van de auto ligt volgens mij toch echt buiten onze landsgrenzen met name in de arabische woestijnen. En is het ook 2.0 dat je niet kan reageren op de posts. Is volgens mij wel essentieel om een community gevoel te creeëren. Vraag me ook af of de kopers van dergelijke auto's ook echt op dit log zullen afkomen. Is dat ook de reden dat er op de Spijker site zelf geen link is naar dit weblog?
Oof (ip:195.64.94.206) 14 juni 2006 - 11:22 uur
Hallo Oof, even een staccato reactie: Spykerlog gaat over Spyker Cars en over Spyker Squadron, twee sterk verschillende autos qua design en doel. Vandaar dat jij misschien te weinig Spyker Cars elementen ziet. Andere mensen vinden weer dat Spyker Squadron nog nadrukkelijker naar voren moet komen. Maar het Spykerlog is juist een combinatie van beide werelden. Chique en sportief, kort samengevat. Het log is gemaakt voor de fans van Spyker en Spyker Squadron, er zijn bij deze categorie auto's per definitie meer fans dan kopers... Spykerlog wordt bij succes misschien ook Engelstalig, maar feit is dat de meeste sponsors van Spyker Squadron Nederlands zijn en Nederlanders nog steeds liever Nederlands lezen dan Engels. De verwijzing naar Web 2.0 is ironisch, wat ik van die trend vind heb ik hier
http://www.frackers.com/2006/01/26/000557.html toegelicht. We kijken even hoe het zich ontwikkelt maar de kans is zeker aanwezig dat we reacties mogelijk maken van bezoekers.
Michiel Frackers (ip:82.93.48.40) 14 juni 2006 - 14:10 uur
Hoi, als ik me mag mengen dan vind ik het argument dat er meer fans zijn dan kopers geen pleidooi om dan maar "iedereen" op het web aan te spreken. Je communicatiedoelgroep hoeft natuurlijk niet dezelfde te zijn als je sales doelgroep, maar ik denk dat bij een exclusief merk als spyker je zorgvuldig om dient te gaan met wie je wilt communiceren. Een pull strategie zou bij een luxe artikel als spyker mijn voorkeur hebben boven een push strategie van een weblog,
omdat ik denk dat het heel belangrijk is dat zo'n product een hoog aspiratie gehalte blijft houden. Tegelijkertijd begrijp ik dat een relatief nieuw merk als spyker (althans, ik denk in de beleving van velen)nou eenmaal nog niet de bekendheid heeft van een ander luxe automerk als bijvoorbeeld porsche of ferrari, en om gewild te worden bij de potentiele kopers zul je ook gewild moeten zijn bij de mensen die een spyker niet kunnen betalen. Want het is voor het ego van de kopers van dergelijke auto's nog altijd prettig om te weten dat passanten die hem niet kunnen betalen, in iedergeval weten wat voor auto het is en uiteraard wat deze dan ongeveer kost.
Bart (ip:82.175.73.99) 14 juni 2006 - 14:42 uur
Ik snap niet waarom een weblog een push-strategie is. Wat is een website dan? Moeten exclusieve merken geen websites of weblogs hebben? Ik vind dat elk merk een website en een weblog moet hebben om direct met zijn doelgroep te communiceren buiten de reguliere media om. Dat vind ik bijvoorbeeld voor politici, voor Spyker en ook voor mezelf gelden. Mensen kiezen er zelf voor naar websites en weblogs te gaan, dat is in mijn ogen altijd 'pull' en kunnen er dan zelf voor kiezen zich te abonneren op de rss-feed, nieuwsbrief of sms-dienst.
Michiel Frackers (ip:82.93.48.40) 14 juni 2006 - 15:20 uur
Vandaag heeft Spyker overigens de officiële website van Spyker Squadron gelanceerd: www.spykersquadron.com.
Ik ben oneens met Bart. Volgens mij zijn weblogs het ultieme pull middel. Dat is ook de kracht van een log en de reden waarom weblogs een zeer hoog aantal terugkerende bezoekers heeft. Het community gevoel is hierbij van groot belang.
Doelgroep van Spykerlog zijn de Nederlandse fans van Spyker. Doelgroep van Spyker zullen hier niet komen. Bij de vormgeving is overigens veel afgekeken van de corporate website viel me op.
Zoals Oof ook aangeeft is de kracht van een echt weblog dat de bezoekers ook kunnen reageren. Nu heeft in mijn ogen het Spykerlog een erg commerciele inslag. Overal waar ik kijk zie ik dat ik vooral moet gaan SMSen voor EUR 1,10 per bericht. Volgens mij is dat niet echt web 2.0.
MPB (ip:213.201.208.185) 15 juni 2006 - 17:01 uur
Als het blog succesvol is volgt er wellicht een Engelse versie. Is het niet andersom bij een internationaal merk?
En of het nou Web 2.0 of Nieuwe Communicatie heet: participatie is toch wel de essentie van bloggen, zoals je ooit Wim de Bie vanuit Den Haag toeriep Michiel ;-)
Maar heel leuke content! (moet leuke klus zijn)
EJ (ip:62.166.8.120) 16 juni 2006 - 1:10 uur
@Michiel: Ik heb het over het merk Spijker en niet over die verschillende auto's, squadra etc. Maar het is dus gewoon een retecommerciele fansite, raar dat je dan bv niet meteen de Spijker-kleding erbij hangt. Dat kunnen de fans namelijk wel betalen en ziet er ook nog erg goed uit. Is dit nu een initiatief van jullie waar je toestemming van Spijker hebt gevraagd of is het geïnitieerd door Spijker zelf?
Oof (ip:195.64.94.206) 16 juni 2006 - 15:57 uur
Spykerlog is niet vanuit Spyker geinitieerd.
MPB (ip:62.140.137.30) 16 juni 2006 - 23:36 uur
Interessante reacties allemaal.
@ MPB: ik heb zoals in mijn eerste reactie al aangegeven, helemaal niets met modekreten als Web 2.0. Het was ironisch bedoeld. En ik vind een sms-dienst in sommige gevallen, zoals deze, een erg interessante toegevoegde waarde hebben. Grappig overigens dat jij namens mij antwoordt met de melding 'spykerlog is niet vanuit Spyker geinitieerd'. Small Media Group heeft deze actie opgezet op verzoek van de CEO van Spyker en de directeur van het raceteam en alles geschiedt in nauw overleg met Spyker, dat maakt het juist leuk om te doen.
@ Oof: kleding toevoegen etc. is absoluut een goede suggestie om in de toekomst toe te voegen. Maar Le Mans is maar 1x keer per jaar en de informatievoorziening snel op gang brengen was belangrijker dan de e-commerce.
@ EJ: reacties zullen snel worden toegevoegd en een Engelse versie is logisch ivm de internationale fanbase. Maar: Spyker is en blijft een oud Hollandsch merk ;-)
Michiel Frackers (ip:82.93.48.40) 22 juni 2006 - 15:45 uur
Nog beter nieuws: Ondanks dat iedereen denkt dat dat Spyker nooit een cent gaat verdienen denk ik dat je juist die aandelen moet kopen... Helemaal goed dat ze ook nog eens gaan bloggen ;-)
Ron (ip:84.53.72.117) 23 juni 2006 - 10:06 uur
@Ron: Denk lekker voor jezelf :-)
@mdp: Duidelijk!
Oof (ip:195.64.94.206) 23 juni 2006 - 11:17 uur
Leuke links op Small Media Group, Glomobi, Impressive Arts en Qint. Helaas verdwijnt daardoor het nieuwskarakter en lijkt de blog meer op een "shameless self-plug".
Marcel (ip:84.148.8.197) 27 juni 2006 - 17:46 uur
Marcel, goed punt, maar ik beoog geen nieuws-weblog te schrijven, eerder analyses. Uit reacties op dit log en email blijkt dat er daarnaast relatief veel belangstelling is voor wat ik zelf aan het uitvogelen ben, vandaar dat er af en toe dit soort berichten tussendoor komen.
Michiel Frackers (ip:82.93.48.40) 28 juni 2006 - 5:33 uur
@Oof..Je hebt je duidelijk niet goed genoeg geinformeerd over Spyker. Het merk is Spyker waarom schrijf je spijker? En Spyker Squadron is geen Type auto maar een team. Het kan ook zo zijn dat je totaal geen intresse hebt in het merk maar hou dan ook je mening voor je en bespaar jezelf de energie die je neemt door hier jouw onzinnige kritiek te posten.
@Michiel..HEEL goed idee om een Spyker blog op het web te hebben en met Spyker in de Formule 1 zal het blog vast een succes worden.
My (ip:82.173.136.7) 25 september 2006 - 2:30 uur
Hi,
Kan iemand mij vertellen hoe je nu nog aan shirts van spyker kan komen??
mar (ip:84.105.220.196) 2 oktober 2006 - 17:16 uur
@Mar,
Je kunt de McGregor Spyker shirts op de spykersite bestellen..www.spykercars.nl
My (ip:82.173.136.7) 4 oktober 2006 - 17:50 uur
Reageer

|