Zonsondergang in september

 

 

dinsdag 4 juli 2006

Is het onwetendheid of angst bij tv-makers?

Hoewel BitTorrent sites als tvRSS en LateByte al een uitkomst zijn voor fans van specifieke tv-programma's die niet in Nederland te zien zijn, blijft de vraag waarom tv-makers (producenten en omroepen) niet vaker gebruik maken van internet voor hun distributie. Natuurlijk is het deels een juridisch en financieel probleem omdat acteurs en medewerkers in de VS extra betaald willen worden voor een extra distributiekanaal, maar er moet toch meer achter schuilen. In feite zijn er nu, zomer 2006, twee realistische omzetmogelijkheden voor tv-programma's op internet; betaalde verspreiding via met name iTunes en gratis verspreiding met daarvoor een commercial, zoals in Nederland al succesvol wordt gedaan door Zoom In.

Talpa is begonnen met podcasting gesponsord door Ordina, maar de videorubriek in de Nederlandse iTunes is nog leeg. Webloggende advocaat Dale Dietrich is een expert op het gebied van online media en op het gebied van video games, hopelijk reageert hij snel op mijn via mail gestelde vraag. De lezers van dit blog zijn vrijwel allemaal actief in de internet/online media branche, wat denken jullie?

dinsdag 4 juli 2006 - 3:44 uur | rubriek: Media


« 

Quotenet openbaart identiteit van de huisstalker   Is het onwetendheid of angst bij tv-makers? (deel 2)

 »


Als je beslissingmakers hoort praten ( http://www.denieuwereporter.nl/?p=149) dan zie je dat de omroepen gewoon nog geen verdienmodel zien wat genoeg oplevert. En ik geef ze gelijk.

Dit probleem is overigens universeel voor content distribution over internet (dagbladen, radio, platenmaatschappijen). Er zijn uitzonderingen, maar om nu te zeggen dat met content distribution aan consumenten over internet flink gecasht wordt, nee. Waarom?

1) Omdat de massa's die gebruik maken van de verschillende technieken nog niet groot genoeg zijn. 2) Omdat de bereidheid om voor content te betalen via internet laag is. 3) Het gemak van iTunes of de navigatie van WWW haalt het nog niet bij lekker zappen op de bank. Je moet bij op internet selectief naar iets op zoek zijn (alhoewel ik wel toekomst zie in RSS kanalen).

Het succes van Zoom In geldt uitsluitend voor korte nieuwsclips van bestaand materiaal met 1 reclame. Langere dramaseries of nieuwsachtergronden zie ik nog niet in grote getallen bekeken worden via een stream.

Een aflevering van Lost verkoopt misschien goed via iTunes, dat zie ik nog niet zo snel gebeuren met een programma van Talpa. Hier zit ook het probleem dat de Amerikanen hun content zelf wel verspreiden via iTunes, waarom zou je daar een Europese partnet tussen laten zitten?

Ik geloof niet dat het onwetendheid is, de omroepen wachten tot de markt voldoende volwassen is om vervolgens dan de vruchten te plukken. Waarbij ze natuurlijk het gevaar lopen dat er te laat wordt ingestapt.

Met mijn Master (Comm. wetenschap) scriptie over verdienmodellen voor online distibutie van televisiecontent hoop ik hier een uitgebreider antwoord op te geven.

Samuel
Groet,
Samuel

samuel (ip:87.210.74.10) 5 juli 2006 - 10:57 uur