Rancho Mirage, Californie, januari 2008

 

 

dinsdag 7 augustus 2007

Dell koopt Arthur van Hoff's Zing

Na zijn werk bij Sun aan Java, de beursgang van Marimba en de verkoop van Strangeberry aan Tivo, is ook Zing Systems een succesvolle activiteit gebleken voor de Nederlandse oppertechneut Arthur van Hoff. Gisteren maakte Dell bekend dat het Zing koopt voor een nader te bepalen bedrag. De onderhandelingen zijn nog niet geheel afgerond.

Engadget en Gizmodo weten ook niet meer te melden en Om Malik wijst er nog even fijntjes op dat Dell een zeer slecht track record heeft op het gebied van consumentenelektronica.

Zing maakt muziekspelers voor o.a. Sandisk en Sirius, maar deze Zing-player van Pandora geeft de beste indicatie over de richting die Zing wil inslaan op het gebied van portable muziekspelers: satellietradio die je kunt downloaden, bewaren en doorgeven, gecombineerd met je eigen muziekbibliotheek, in combinatie met Wi-fi voor internettoegang naar alle internetmuziekstations.

Uniek aan Zing is, behalve het product, het team. Behalve Van Hoff (CTO Software & Services) is vooral CEO Tim Bucher een grootheid binnen de industrie. Bucher stond aan de wieg van de Xbox bij Microsoft en was een drijvende kracht achter de doorbraak van de iPod en de Mac mini bij Apple, waar hij vertrok na een geruchtmakende clash met Steve Jobs.

Zing is vooral een softwarebedrijf, met de humor om de vergaderzalen te noemen naar befaamde Bush-ims: zo kunnen directievergaderingen plaats vinden in 'Strategery' en brainstorms worden gehouden in 'Misunderestimate'.

Eerder over Arthur van Hoff op dit blog:

- Arthur van Hoff lanceert Zing

- Tivo koopt Strangeberry

- "I've written a Java application that runs on a Linux server in my closet that the TiVo discovers. So I can now control all the lights in my house, and turn on the fountain in the back yard, and stuff like that."

- Arthur van Hoff weg bij Tivo voor nieuwe startup

- Arthur van Hoff's nieuwe bedrijf wordt de Next Big Thing

dinsdag 7 augustus 2007 - 10:34 uur | rubriek: Technologie


« 

Het beste businessblog van Nederland: BBQ Facts   Webb Alert: eindelijk een vodcast die het kijken waard is

 »


Reageer




Gegevens bewaren?